W kwietniu bieżącego roku jednostka inspekcyjna KEMA przeprowadziła kontrolę pomontażową na placu zlokalizowanym w parku rozrywki Futuroscope we Francji.

Jednostka inspekcyjna na zlecenie firmy Evasion przeprowadziła kontrolę bezpieczeństwa elementów wyposażenia nowego kompleksu Futuropolis w parku rozrywki Futuroscope we Francji, niedaleko miejscowości Poitiers. Urządzenie firmy Evasion przeszło pozytywnie kontrolę i zostało dopuszczone do użytkowania. Duży helikopter na centralnym słupie wyposażony został w obrotowy wirnik napędzany w kabinie przez stalową kulę, zjeżdżalnię, 2 moduły wejściowe/zejściowe i fotele wewnątrz kabiny. Konstrukcja niemal w całości wykonana ze stali nierdzewnej zainstalowana została na syntetycznej nawierzchni amortyzującej. Cały kompleks zabawowy wykonany został w tematyce lotniska i różnych statków powietrznych: samolotów i helikopterów.

Futuroscope

Futuroscope to nietypowy park rozrywki, który główny nacisk kładzie na zastosowanie zaawansowanych technologi multimedialnych i kinematograficznych. W przeciwieństwie do standardowych parków rozrywki, nie znajdziemy tutaj dużych rollercoasterów, diabelskich młynów i karuzel. Co prawda park posiada sporą liczbę mniejszych atrakcji dla dzieci, jednak główną tematyką są tu prezentacje multimedialne i nowoczesne efekty wizualne. Kina i sale multimedialne umieszczone są w budynkach o unikalnej architekturze i nowoczesnym designie. Na środku parku zainstalowano wysoką wieżę z ruchomą i obrotową platformą, z której możemy z góry podziwiać teren parku.

Szczegółowe informacje na temat parku można znaleźć na jego oficjalnej stronie: https://en.futuroscope.com/