O NAS

KEMA jest firmą działającą na rzecz poprawy bezpieczeństwa placów zabaw i urządzeń sportowo-rekreacyjnych. Jednostka szkoleniowo-inspekcyjna prowadzi m.in. okresowe kontrole techniczne i ocenę zgodności z normami oraz organizuje szkolenia. Prowadzimy również usługi dla producentów z zakresu analizy bezpieczeństwa produktu, oceny bezpieczeństwa wyrobów oraz opracowania  dokumentacji niezbędnej w procesie certyfikacji wyrobów. Nasz ekspert techniczny, pełniący funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, w dziale zapytaj eksperta udzieli Państwu szczegółowych odpowiedzi na pytania z obszaru bezpieczeństwa i wymogów prawnych dotyczących placów zabaw, siłowni plenerowych oraz innych urządzeń małej architektury.

KEMA, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, rozszerzyła zakres świadczonych usług o serwis oraz konserwację urządzeń i terenów rekreacyjnych. Dzięki kompleksowej ofercie zapewniamy pełen zakres usług, gwarantujących spełnienie wszystkich wymagań bezpieczeństwa w zakresie instalacji, kontroli, konserwacji i eksploatacji urządzeń zabawowych i rekreacyjnych. Dzięki wysokim kompetencjom i doświadczeniu świadczymy nasze usługi na najwyższym poziomie. Wszystkie nasze działania opieramy o aktualne wymagania norm i przepisów prawnych.  Współpracujemy z urzędami miast i gmin, szkołami i przedszkolami, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz innymi zarządcami publicznych placów zabaw i obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Inspekcje

Prowadzimy okresowe kontrole techniczne obiektów sportowo-rekreacyjnych i urządzeń, wynikające z przepisów prawnych i norm. Prowadzone przez nas kontrole są niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa urządzeń.

Serwis

Prowadzimy kompleksowe usługi serwisowe, naprawy oraz konserwację placów zabaw i urządzeń sportowo-rekreacyjnych, w tym naprawy pogwarancyjne, konserwację urządzeń, wymianę piasku, czyszczenie i renowację urządzeń.

Projekty

Dział projektowy realizuje pełen zakres prac projektowych, niezbędny do procesu certyfikacji urządzeń. Z wykorzystaniem wiodącego oprogramowania autodesk, wykonujemy sparametryzowane modele 3D wraz z kompletną dokumentację techniczną.

2300
skontrolowanych placów
120
klientów
900
zrealizowanych projektów
14
lat doświadczenia
KEMA-INSP

Dział kontroli

Naszą misją jest wzrost bezpieczeństwa urządzeń sportowo-rekreacyjnych użytkowanych przez dzieci i młodzież. Dzięki prowadzonym kontrolom zapewniamy odpowiedni poziom bezpieczeństwa urządzeń oraz zwiększamy zaufanie użytkowników. Prowadzimy liczne działania związane z bezpieczeństwem urządzeń - od doradztwa technicznego, konsultacji, nadzoru technicznego aż po uczestnictwo w procesie normalizacyjnym, ekspertyzy powypadkowe oraz opinie na zlecenie sądów i prokuratury. Zapewniamy profesjonalne wsparcie w zakresie wymogów bezpieczeństwa, określonych w dokumentach prawnych oraz normach.

Zobacz więcej

KEMA-SERWIS

Dział serwisowy

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, rozszerzyliśmy zakres świadczonych usług o serwis oraz konserwację urządzeń sportowo-rekreacyjnych, w szczególności placów zabaw, street workout, parkour, siłowni plenerowych oraz urządzeń komunalnych. Zapewniamy pełen zakres usług gwarantujących spełnienie wymagań bezpieczeństwa w zakresie instalacji, kontroli, konserwacji i eksploatacji urządzeń zabawowych i rekreacyjnych. Dzięki wysokim kompetencjom i doświadczeniu świadczymy nasze usługi na najwyższym poziomie. Wszystkie nasze działania opieramy o aktualne wymagania norm i przepisy prawne. Współpracujemy z urzędami miast i gmin, szkołami i przedszkolami, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz innymi zarządcami publicznych placów zabaw i obiektów sportowo-rekreacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu serwisowego.

Zobacz więcej

AKTUALNOŚCI

 • Nowe normy na place zabaw
  Nowe normy na place zabaw 2020-04-03 21:21:01

  Polski Komitet Normalizacyjny wydał w pierwszym kwartale 2020 roku 2 aktualizacje do norm z grupy 1176

 • Nowa witryna WWW
  Nowa witryna WWW 2019-06-11 08:00:19

  W czerwcu 2019 uruchomiliśmy nową stronę internetową. Całkowicie zmieniliśmy interfejs graficzny oraz rozszerzyliśmy zakres informacji udostępnianych na stronie....

 • Kontrola bezpieczeństwa w parku rozrywki Futuroscope - Francja
  Kontrola bezpieczeństwa w parku rozrywki Futuroscope - Francja 2019-04-28 19:39:19

  W kwietniu bieżącego roku jednostka inspekcyjna KEMA przeprowadziła kontrolę pomontażową na placu zlokalizowanym w parku rozrywki Futuroscope we Francji.

loading...

GALERIA

Galeria_Drewno1

Spróchnienie drewna jest jedną z najczęściej spotykanych nieprawidłowości na placach zabaw.

Galeria_OrlyFR

Jesienią 2019 roku jednostka inspekcyjna KEMA przeprowadziła ocenę bezpieczeństwa nietypowego placu zabaw we Francji pod Paryżem.

Mamut

Jednostka inspekcyjna KEMA w 2018 roku prowadziła stały nadzór techniczny i ocenę bezpieczeństwa jednej z największych inwestycji na wrocławskich placach zabaw - olbrzymiego mamuta.

Galeria_WalFR1

Wiosną 2017 roku przeprowadziliśmy kontrolę bezpieczeństwa bardzo ciekawego placu zabaw, mieszczącego się w parku rozrywki Walibi we Francji.

Galeria_WalibiBel1

W marcu 2018 roku przeprowadziliśmy w Belgii inspekcję ogromnego zestawu zabawowego z mostami linowymi, zainstalowanego przy rollercoasterze w parku rozrywki Walibi

Galeria_serwis1

Z początkiem roku 2019 wdrożyliśmy usługę serwisową placów zabaw i innych urządzeń małej architektury.

Galeria_ZniPla1

Stan techniczny na placach zabaw bywa czasem porażający !

Galeria_LadPla1

Dla odmiany pokazać możemy place, które poza spełnieniem wymagań bezpieczeństwa są bardzo ładne i pomysłowe.

REFERENCJE

Zakres usługi: Kontrola okresowa placów zabaw, urządzeń sportowych i małej architektury, wykonywana raz na pięć lat. "Pracę wykonano prawidłowo i rzetelnie, zgodnie z obowiązującymi normami. Zawarta umowa została zrealizowana terminowo, według przyjętego harmonogramu".

Wrocław
Zarząd Zieleni Miejskiej

"Kontrola przeprowadzona została rzetelnie i terminowo. Personel wykazał się wysokimi kompetencjami oraz znajomością zagadnień prawnych. Rekomendujemy jednostkę szkoleniowo-inspekcyjną KEMA jako profesjonalnego partnera".

Grębocice
Urząd Gminy

"Personel działu projektowego KEMA odznacza się wysokimi umiejętnościami wzorniczymi, znajomością technologii oraz obszerną wiedzą w zakresie wymagań bezpieczeństwa i znajomością norm. Polecamy usługi firmy KEMA jako firmy godnej zaufania, profesjonalnej i ukierunkowanej na potrzeby i oczekiwania swoich klientów."

Muller Jelcz-Laskowice
producent


Międzyleska 2-4
50-514 Wrocław

BIURO
+48 (71) 700-00-54, tel.kom. 539-918-287

SPRZEDAŻ
tel.kom. 538-203-584